Gewijzigde vliegroutes nieuwe kaart

Gewijzigde vliegroutes nieuwe kaart

Onlangs zijn de vliegroutes boven Gelderland weer gewijzigd. Eerder was al te lezen in de media dat nu pas bekend is geworden dat nu zowel de vertrek- als aankomstroutes over gemeente Ede zullen vliegen. Een alternatieve route bleek niet geschikt. De kaart die wij hebben ontvangen op de informatieavond in Ede op 27 september is de gewijzigde kaart. Het is niet heel duidelijk te zien, maar de vluchten gaan via Ede Zuid over Otterlo richting Apeldoorn. (en niet rechtstreeks over Wekerom). De rode route is komen te vervallen. Het gaat om de groene route. Deze routes zijn geschikt tot 10.000 vluchten. Zodra er meer vluchten komen worden de routes herzien. Over de groene route zullen dagelijks 16 vliegtuigen gaan vliegen over 2700 meter.